free web hosting | free website | Business Hosting | Free Website Submission | shopping cart | php hosting


Ulster Championships, Lurgan - August 23rd 2003
Novice
1st: Linzi Hamilton - Killeen
2nd: Samantha Gordon - Banbridge
3rd: Johnathan McKee - Sgt. Walker
4th: Natasha Cherry - Upper Crossgar
5th: Sharon Martin - Letterkenny & Dist.

Junior
1st: Ryan Ferry - Aughintober
2nd: Joanne Wilson - Sgt Walker Mem.
3rd: Elizabeth Sloan - Quinn Mem.
4th: Jason Morrison - Tullylagan
5th: Gail Gordon - Banbridge

Juvenile
1st: Paul Spence - Hollymount
2nd: Jennifer Elvin - Letterkenny & Dist.
3rd Ian Scott - Cullbackey
4th: Barry Purcell - Corpus Christi
5th: Danielle Sharvin - Leapoughs

Senior
1st: Ian Young - Ravara
2nd: Brian Wilson - Syerla
3rd: Kathy Megarry - Upper Crossgar
4th: David Brownlee - Derryclavin
5th: Paula Braiden - Ballycoan

World Championships, Glasgow - August 16th 2003
Junior
1st: Laura J Lawson - Bro Matt Boyd
2nd: Ryan Ferry - Aughintober
3rd: Elizabeth Sloan - Quinn Mem.
4th: Caroline Clydesdale - Marlacoo
5th: Joanne Wilson - Sgt. Walker Mem.

Juvenile
1st: Alan Morton - Boghall & Bathgate
2nd: Jennifer Elvni - Letterkenny & Dist.
3rd Jason Paguio - Mesa Caledonia
4th: Barry Purcell - Corpus Christi
4th: Victoria Singer - Castlerock

Senior
1st: John Noble - Boghall & Bathgate
2nd: Brian Wilson - Syerla
3rd: Kathy Megarry - Upper Crossgar
4th: Alastair Patterson - Field Marshall Montomgery
5th: Grant Craig - Lothian & Borders

Fingal Championships, Lusk - August 2nd 2003
Novice
1st: Samantha Gordon - Banbridge
2nd: Craig Clydesdale - Marlacoo

Junior
1st: Laura McComb - Frank Rainey Mem.
2nd: Caroline Clydesdale - Marlacoo
3rd: Gail Gordon - Banbridge

Juvenile
1st: Victoria Singer - Castlerock
2nd: Rachel Corr - Annsborough

Senior
1st: Paula Braiden - Ballycoan

North Down Championships, Bangor - July 26th 2003
Novice
1st: Linzi Hamilton - Killeen
2nd: Samantha Gordon - Banbridge
3rd: Johnathan McKee - Sgt. Walker Mem.
4th: Natasha Cherry - Upper Crossgar
5th: Craig Clydesdale - Marlacoo

Junior
1st: Ryan Ferry - Aughintober
2nd: Elizabeth Sloan - Quinn Mem.
3rd: Laura J Lawson - Bro Matt Boyd
4th: Joanne Wilson - Sgt. Walker Mem.
5th: Karl Love - Monkstown Mossley

Juvenile
1st: Donna Gillespie - Leapoughs
2nd: Danielle Sharvin - Leapoughs
3rd Ian Scott - Cullbackey
4th: Alicia Dickson - Bro Matt Boyd &
4th: Paul Spence - Hollymount

Senior
1st: Alastair Patterson - Field Marshall Montomgery
2nd: Brian Wilson - Syerla
3rd: Kathy Megarry - Upper Crossgar
4th: Gloria Patterson - Field Marshall Montomgery
5th: Kathy Chambers - Sgt. Walker Mem.

All-Ireland Championships, Newcastle - July 5th 2003
Novice
1st: Aisling Dougan - St Patricks Bandon
2nd: Linzi Hamilton - Killeen
3rd: Samantha Gordon - Banbridge
4th: Craig Clydesdale - Marlacoo
5th: Johnathan McKee - Sgt. Walker Mem.

Junior
1st: Laura McComb - Frank Rainey Mem.
2nd: Joanne Wilson - Sgt. Walker Mem.
3rd: Ryan Ferry - Aughintober
4th: Laura J Lawson - Bro Matt Boyd
5th: Alison Wilmont - St Patricks Bandon

Juvenile
1st: Ian Scott - Cullbackey
2nd: Teresa McMechan - Annsborough
3rd Jennifer Elvin - Letterkenny
4th: Danielle Sharvin - Leapoughs
5th: Paul Spence - Hollymount

Senior
1st: Paula Braiden - Ballycoan &
1st: Kathy Megarry - Upper Crossgar
3rd: David Brownlee - Derryclavin
4th: Brian Wilson - Syerla
5th: Ian Young - Ravara

Co. Down Championships, Banbridge - June 28th 2003
Novice
1st: Samantha Gordon - Banbridge
2nd: Linzi Hamilton - Killeen
3rd: Johnathan McKee - Sgt. Walker Mem.
4th: Craig Clydesdale - Marlacoo
5th: Natasha Cherry - Upper Crossgar

Junior
1st: Joanne Wilson - Sgt Walker Mem.
2nd: Elizabeth Sloan - Quinn Mem.
3rd: Ryan Ferry - Aughintober
4th: Laura J Lawson - Bro Matt Boyd
5th: Laura McComb - Frank Rainey Mem.

Juvenile
1st: Paul Spence - Hollymount
2nd: Ian Scott - Cullbackey
3rd Danielle Sharvin - Leapoughs
4th: Donna Gillespie - Leapoughs
5th: Alicia Dickson - Bro. Matt Boyd

Senior
1st: Ian Young - Ravara
2nd: Kathy Megarry - Upper Crossgar
3rd: Paula Braiden - Ballycoan
4th: Gloria Patterson - Field Marshall Montgomery
5th: Brian Wilson - Syerla

British Championships, Pitlochry - June 21st 2003
Junior
1st: Laura J Lawson - Howard Mem.
2nd: Ryan Ferry - Aughintober
3rd: Elizabeth Sloane - Quinn Mem
4th: Iona Burns - Dumbarton
5th: Caroline Clydesdale - Marlacoo

Juvenile
1st: Jennifer Elvin - Letterkenny
2nd: Alan Morton - Boghall & Bathgate
3rd: Teresa McMechan - Annsborough
4th: Steven Stewart - Craigmount
5th: Danielle Sharvin - Leapoughs

Senior
1st: Kathy Megarry - Upper Crossgar
2nd: William Jordan - Dumbarton
3rd: John Noble - Boghall & Bathgate
4th: Brian Wilson - Syerla
5th: Paula Braiden - Ballycoan

Mid-Ulster Championships, Cookstown - June 14th 2003
Novice
1st: Linzi Hamilton - Killeen
2nd: Samantha Gordon - Banbridge
3rd: Natasha Cherry - Upper Crossgar
4th: Johnathan McKee - Sgt. Walker
5th: Craig Clydesdale - Marlacoo

Junior
1st: Laura McComb - Frank Rainey Mem.
2nd: Ryan Ferry - Aughintober
3rd: Laura J Lawson - Bro Matt Boyd
4th: Elizabeth Sloan - Quinn Mem.
5th: Joanne Wilson - Sgt Walker Mem.

Juvenile
1st: Ian Scott - Cullbackey
2nd: Donna Gillespie - Leapoughs
3rd Teresa McMechan - Annsborough
4th: Rachel Corr - Annsborough
5th: Danielle Sharvin - Leapoughs

Senior
1st: Kathy Megarry - Upper Crossgar
2nd: Brian Wilson - Syerla
3rd: Alastair Patterson - Field Marshall Montgomery
4th: Ian Young - Ravara
5th: Paula Braiden - Ballycoan

Co. Antrim Championships, Ahoghill- June 7th 2003
Novice
1st: Linzi Hamilton - Killeen
2nd: Samantha Gordon - Banbridge
3rd: Johnathan McKee - Sgt. Walker
4th: Craig Clydesdale - Marlacoo

Junior
1st: Ryan Ferry - Aughintober
2nd: Elizabeth Sloan - Quinn Mem.
3rd: Laura McComb - Frank Rainey Mem.
4th: Emma Chambers - Ballydonaghy
5th: Simon Kerr - Wm. Kerr Memorial
6th: Caroline Clydesdale - Marlacoo

Juvenile
1st: Teresa McMechan - Annsborough
2nd: Paul Spence - Hollymount
3rd: Ian Scott - Culleybackey
4th: Danielle Sharvin - Leapoughs
5th: Alicia Dickson - Bro. Matt Boyd
6th: Rachel Corr - Annsborough

Senior
1st: Brian Wilson - Syerla
2nd: Ian Young - Ravara
3rd: Paula Braiden - Ballycoan
4th: Kathy Megarry - Upper Crossgar
5th: David Brownlee - Derryclavin

Co. Fermanagh Championships, Enniskillen- May 31st 2003
Novice
1st: Samantha Gordon - Banbridge
2nd: Linzi Hamilton - Killeen
3rd: Johnathan McKee - Sgt. Walker
4th: Natasha Cherry - Upper Crossgar
5th: Craig Clydesdale - Marlacoo
6th: David Gordon - Letterkenny & Dist.

Junior
1st: Laura J Lawson - Bro Matt Boyd.
2nd: Ryan Ferry - Aughintober
3rd: Laura McComb - Frank Rainey Mem.
4th: Gail Gordon - Banbridge
5th: Elizabeth Sloane - Quinn Mem

Juvenile
1st: Ian Scott - Culleybackey
2nd: Barry Purcell - Corpus Christi
3rd: Danielle Sharvin - Leapoughs 4th: Teresa McMechan - Annsborough
5th: Alicia Dickson - Bro. Matt Boyd

Senior
1st: Kathy Megarry - Upper Crossgar
2nd: David Brownlee - Derryclavin
3rd: Brian Wilson - Syerla
4th: Gloria Patterson - Field Marshall Montgomery
5th: Andrea McKeown - Battlehill

Scottish Championships, Dumbarton - May 17th 2003
Junior
1st: Ryan Ferry - Aughintober
2nd: Laura J Lawson - Howard Mem.
3rd: Caroline Clydesdale - Marlacoo
4th: Elizabeth Sloane - Quinn Mem
5th: Samantha Gordon - Banbridge

Juvenile
1st: Danielle Sharvin - Leapoughs
2nd: Teresa McMechan - Annsborough
3rd: Alan Morton - Boghall & Bathgate
4th: Victoria Singer - Castlerock
5th: Steven Stewart - Craigmount

Senior
1st: John Noble - Boghall & Bathgate
2nd: Kathy Megarry - Upper Crossgar
3rd: Ian Young - Ravara
4th: Alastair Patterson - Field Marshall Montgomery
5th: Paula Braiden - Ballycoan

Malahide - May 10th 2003
Novice
1st: Linzi Hamilton - Killeen
2nd: Samantha Gordon - Banbridge
3rd: Johnathan McKee - Sgt. Walker

Junior
1st: Ryan Ferry - Aughintober
2nd: Laura J Lawson - Howard Mem.
3rd: Elizabeth Sloane - Quinn Mem.

Juvenile
1st: Danielle Sharvin - Leapoughs
2nd: Barry Purcell - Corpus Christi
3rd: Teresa McMechan - Annsborough

Senior
1st: Brian Wilson - Syerla
2nd: David Brownlee - Derryclavin
3rd: Paula Braiden - Ballycoan